MAJÓWKA 2014

 

Miesiąc maj kojarzy się wszystkim z nadejściem wiosny, przyroda budzi się do życia, wszystko zielenieje, pachną bzy. Już kilka wieków wstecz, radośnie obchodzono w pierwsze dni maja nadejście wiosny. Na świeżym powietrzu odbywały się różnego rodzaju festyny, pikniki nad rzeką, zawody sportowe, tańce i ogniska. Ten zwyczaj, tylko w nieco zmienionej formie, przetrwał do dziś, a dzięki świętom 1 i 3 Maja mamy kilka dni wolnego, dzięki którym możemy ten zwyczaj kultywować. Dziś jednak największą atrakcją spędzania majówek stało się grillowanie. Tradycja zapożyczona została w latach 90’tych ze Stanów Zjednoczonych i bardzo szybko zaadoptowała się w Naszych polskich warunkach. Majówkowicze prześcigają się w kombinacjach grillowanych potraw gdyż już od kilku lat przestała królować zwyczajna grillowana kiełbasa. Hitem ostatnich sezonów jest natomiast karkówka w ziołach, grillowane warzywa oraz wszelakie ryby.

 

Ten długo wyczekiwany czas po zimie, kiedy to wraz z najbliższymi możemy spędzić kilka cudownych i ciepłych dni ciesząc się relaksem, wymaga odpowiednich warunków. Jeśli szukasz zakątka, w którym mógłbyś w ciszy, na świeżym powietrzu oddać się bezwiednie swoim kulinarnym „popisom”, to ośrodek wczasowy Leśne Domki jest do tego idealnym miejscem. Położony jest on bardzo blisko centrum miasta, nad samym brzegiem pięknego i czystego Jeziora Sławskiego, w otoczeniu sosnowych lasów, po których można spacerować godzinami. Fani sportów wodnych mogą szaleć na tafli jeziora, a wczasowicze mogą korzystać z przeróżnych atrakcji, które miasto przygotowało dla nich na rozpoczęcie sezonu. Rok rocznie organizowany Festiwal „Las, Woda & Blues” przyciągnie już po raz siódmy wielu miłośników tego stylu muzycznego. A posiadacze starych garbusów mogą zabłysnąć na IX już Zlocie Garbatych Bolidów & C.o.. Z początkiem maja odbędzie się także Jarmark Produktów Lokalnych na którym artyści, rękodzielnicy, lokalni twórcy zaprezentują swoje dzieła i produkty.

 

Piękna pogoda towarzysząca temu regionowi umożliwia rozpoczęcie sezonu wypoczynkowego już pod koniec kwietnia. Dla spóźnialskich, którzy nie zdążyli lub nie mieli okazji spędzić weekendu majowego w Sławie, ośrodek Leśne Domki przygotował specjalną ofertę na inne weekendy, nie tylko majowe, tak aby każdy mógł cieszyć się bliskością natury.

 


chwilowki
Loading...
Loading...